loadingimg

Wczytuję dane...
  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Producenci
Wyświetl produkty wybranego producenta:
ZNAJDŹ NAS NA

NIEMAJAKWDOMU

NIEMAJAKWDOMU

Program Rabatowy

niemajakwdomu

Jaki kocyk dla noworodka?

Większość Mam staje przed wyborem pierwszego kocyka dla swojego maluszka. Jaki kocyk wybrać, z czego powinien być wykonany, w jakim rozmiarze? Postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Mamy pytania. 

BEZPIECZEŃSTWO 


KOCYKIPodstawowym kryterium jakie powinien spełniać kocyk dla niemowląt jest bezpieczeństwo. Kocyk powinien być wykonany z materiałów bezpiecznych dla skóry najmłodszych dzieci. Gwarantem bezpieczeństwa jest europejski znak
Tekstylia Godne Zaufania i certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Oznacza on, że materiał z którego wykonano kocyk, nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, a kocyk może być używany od pierwszych chwil po urodzeniu. 

MATERIAŁ 


Jeżeli mamy już pewność, iż kocyk jest bezpieczny dla zdrowia naszego maluszka, stajemy przed wyborem rodzaju materiału z którego jest wykonany. Do wyboru mamy kocyki bawełniane, akrylowe i z mikrofibry. 

Kocyki bawełniane mogą być wykonane ze 100% bawełny, z bio-bawełny lub bawełny z domieszką dralonu, poliakrylu lub wiskozy. Kocyki bawełniane są lekkie i oddychające. W kocykach bawełnianych niemowlęta nie przegrzewają się. Polecane są szczególnie na lato i do ciepłych mieszkań. 

Nowością na rynku są kocyki z bio-bawełny certyfikowane znakiem GOTS (Global Organic Textile Standard), co gwarantuje, że bawełna z których są produkowane rosła w czystym środowisku i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Kocyki te polecane są dla małych alergików, zwłaszcza tych cierpiących na alergię kontaktową. 
KOCYKI
Kocyki akrylowe wykonane są zazwyczaj w 85% z akrylu i 15% z poliestru. Kocyki akrylowe są grube, ciepłe i bardzo miłe w dotyku (przypominają misia). Świetnie sprawdzają się w chłodniejsze dni oraz w zimniejszych mieszkaniach. 

Kocyki z mikrofibry
 zwanej inaczej mikrofazą wykonane są z poliestru. Można je uplasować pomiędzy kocykami z bawełny i akrylu. Są zazwyczaj cieńsze od akrylowych, ale za to równie miłe dotyku. 
KOCYKI 

ROZMIAR 

Oferta rozmiarów kocyków dla niemowląt jest bardzo szeroka. Od tych najmniejszych w rozmiarze 70x90 cm, poprzez 75x100, 80x110 cm do tych największych 100x150 i 110x140 cm. Do owinięcia maluszka tuż po urodzeniu najlepsze są kocyki w małych rozmiarach. Małe kocyki doskonale sprawdzają się także w wózkach – gondolach. Nie zabierają zbyt dużo miejsca w i tak wąskiej już gondoli, pozostawiając je na swobodne ruchy nóżek i rączek naszego maleństwa. Kocyki w dużych rozmiarach świetnie nadają się do wózków spacerówek, gdy dzieci już podrosły. Doskonałe są również do położenia na kanapy, czy podłogę gdy maluszki zaczynają ćwiczyć pierwsze przewroty, czy leżenie na brzuszku. 


ILOŚĆ 


Niezbędnym minimum są dwa kocyki. Jeden lżejszy na cieplejsze dni, drugi grubszy na chłodniejsze. Powinniśmy pamiętać również o kocyku na zmianę. Noworodkom często zdarza się ulewać pokarm, czy przelać pieluszkę, stąd niezbędny jest dodatkowy kocyk na czas prania i suszenia tego zabrudzonego. 


WYGLĄD 


Tutaj wszystko zależy od naszych preferencji. Oferta wzorów kocyków jest tak duża, iż każdy powinien znaleźć swój wymarzony wzór. W naszym sklepie polecamy kocyki czterech renomowanych firm: hiszpańskie Mora i Piel, niemieckie Biederlack oraz austriackie David Fussenegger. Wszystkie bezpieczne dla najmłodszych dzieci, w szerokiej gamie rozmiarów, wzorów i kolorów dla dziewczynek i chłopców.


kocyki bawełniane * kocyki akrylowe * kocyki z mikrofibry * kocyki Mora * kocyki Piel * kocyki David Fussenegger * kocyki Biederlack